Krogulec, którego uratowała Ewa; foto Ewa
Krogulec, którego uratowała Ewa; foto Ewa
Krogulec, którego uratowała Ewa; foto Ewa
Krogulec, którego uratowała Ewa; foto Ewa
Krogulec, którego uratowała Ewa; foto Ewa
Krogulec, którego uratowała Ewa; foto Ewa
Krogulec, którego uratowała Ewa; foto Ewa

Myśli przyłapane - cytaty, komentarze, zapiski...

Były wypadki na szczęście nieśmiertelne.   
Radny    Sesja nadzwyczajna RM Szczecin   22 05 06    Sesja RM

Michał Szułdrzyński z "Rzeczpospolitej" stwierdził, że piosenka Kazika jest niebezpieczna dla PiS, ponieważ pokazuje, że "Jarosław Kaczyński, jak przyjdzie co do czego, bardzo chętnie korzysta z przywilejów władzy". Jakby do tej pory nie korzystał. Takie są rewelacje dziennikarzy i konstatacje. Dla kogo mit przyzwoitego Jarosława Kaczyńskiego jest ważny i ile z osób popierających PIS słucha Kazika, i zrozumie metaforę. Przecież to absurd i kolejne chciejstwo. Głosował suweren. To dopiero, już to widzę.

Musi pani powalczyć ze swoimi i z obcymi. Obcymi pani sposobowi myślenia i działania. Przyzwoitość jest nieprzyzwoita. Ale nie dla wszystkich. Pani zachowanie było potrzebne wielu ludziom, być może tej milczącej zwykle większości.

PIS potrzebuje opozycji żeby zakryć wpadkę z wyborami 10 maja 2020. Łaknie współpracy jak kania dżdżu w polskim lesie. Wpadka jest wielka i głęboka jak lej krasowy na Florydzie. A tu kapitulanctwo, nawet przyzwoici ludzie, profesorowie, sędziowie, publicyści opowiadają - ba powtarzają proroctwa z Nowogrodzkiej umiejętnie sączone do skołatanych głów, że wyrzucą nas z UE. I trzeba konstytucję wspólnie nagiąć.

Powszechne przyzwolenie i poczucie bezkarności. Było cały czas, tylko jedni to wykorzystują "na maxa", a inni się hamują. To jest klucz do zrozumienia istoty demokracji.
Co zabija demokrację? Przekonanie, że wszystko dzieje się samo i uchwalenie prawa wystarczy. Skoro nie my rządzimy to znaczy że jesteśmy sami sobie winni, a nie pan Kaczyński. Demokracja jest ponad prawem, to mentalność, lepiszcze prawa, praw i obowiązków; codzienne przekonanie o niezbywalnym prawie do lepszego i przyzwoitego życia, i codzienne zachowanie.

Wybory nie zając, nie uciekną. Władza jest organiczna jak pandemia. W przeciwieństwie do pandemii jednakowoż nie wygasa i wciąż mutuje; co prawda - raz lepiej, raz gorzej. Chociaż raczej - raz gorzej, raz jeszcze gorzej. to nie jest pomód, że szaleńcom nie należy przeszkadzać i wchodzić z nimi w konfidencje. Obserwacja tak, rozmowa raczej nie. Nawet nie należy źle im życzyć. Nie tylko ze względu na powinności chrześcijanina, ale dla własnego zdrowia psychicznego. Przecież takie złe życzenia mogą się nie spełnić i kac onego niespełnienia będzie suszył kilka dni.

Kontakt


tel.(+48) 501 693 300,
(+48) 91 823 94 04

Odwiedzający

Dzisiaj 2

Od 1.IX.2006 864043