Ostatnia październikowa mgła 2019
Ostatnia październikowa mgła 2019
Ostatnia październikowa mgła 2019
Ostatnia październikowa mgła 2019
Ostatnia październikowa mgła 2019
Ostatnia październikowa mgła 2019

Myśli przyłapane - cytaty, komentarze, zapiski...

W związku z programem pt. “Czarno na białym” wyemitowanym przez stację TVN24 w dniu 24 października 2019 roku, wyrażamy swoje oburzenie i dezaprobatę wobec pełnej agresji narracji, która odbiega od rzeczywistości. W materiale tym, obraz Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia został zakłamany i zmanipulowany w oparciu o anonimowe relacje uczestników programu oraz przy wsparciu niektórych duchownych. Uderzenie w Pasterza archidiecezji odbieramy także jako systemowy atak wymierzony w duchowieństwo i wiernych Archidiecezji Gdańskiej. Wyrażamy naszą
solidarność z Metropolitą Gdańskim.

Oświadczenie podpisali: Biskupi Pomocniczy, Kolegium Konsultorów, Dziekani wszystkich dekanatów Archidiecezji
Gdańskiej, Prepozyci Kapituł Moderatorzy Gdańskiego Seminarium Duchownego

Co będzie dalej? Do tej pory nikogo to nie uwierało; to czyli zachowanie pasterza. Do tej pory, czyli przez trzydzieści lat. Obojętność. To jest powód naszych niepowodzeń.

Czym my się zajmujemy? Duo PAPI, Antoni, Pancerny.

Nie dyskutujmy z władzą. Dialog tak, dyskusja nie. Niech opozycja pokaże prace nad ustawami, które uporządkują przede wszystkim myślenie społeczne. Demokracja polega na tym, że w politycznej grze biorą udział uczciwi ludzie.

Obrazy pierwsze zachowują pamięć rzeczywistą. Po latach, kiedyś tam, zobaczyłem wysoką dziewczynę w kolorowym, puszystym, długim swetrze. Wcześniej była małym dzieckiem, które nie chciało jeść. Przywozili ją do mojej Mamy żeby karmiła niejadka. Tylko tak ją pamiętam. Mama była z niej dumna, to było widać.

Sukces to jest minimum, żeby istnieć. Michał Urbaniak, jazzman w Nowym Yorku.

Łódź podwodna jest w pozycji peryskopowej. Możliwa jest obserwacja morza ale łodzi nie widać. Nie ma pana prezesa. Czego jesteś głodny suwerenie, co chciałbyś dostać, na co jeszcze czekasz?
Zniknęły informacje o działalności hotelu na godziny w kamienicy pana Banasia. Czyli nie ma już domu schadzek. W Krakowie wszyscy wszystko wiedzą o wszystkich. Może kto co powie. Domu schadzek nie ma, a przecież działał kilkanaście lat?
Kuria zwolniła niezamężne kobiety. Sugestia lub rekomendacja prezesa znajduje zrozumienie. Polecam „Urząd” Tadeusza Brezy.
Dziś pod adresem pani Lubnauer skierował sejmowy strażnik z 19-to letnim stażem. Polityczne ceneo brzmi: jeżeli od 19 lat pracuje w sejmie, to znaczy że pracował za SLD i PO. I PIS.

Od dłuższego czasu w kościele katolickim wierni modlą się do Michała Archanioła. Brzmi tuż przed 13 października jak modlitwa przedwyborcza.
Piekło nie ma barwy politycznej a ci, którzy mają być strąceni - wręcz przeciwnie. Miecz Archanioła jest bronią obosieczną i dosięgnie diabelskiego pomiotu po obu stronach barykady, a nawet - i przede wszystkim - po trzeciej stronie barykady.

Kontakt

Wojciech Hawryszuk


tel.(+48) 501 693 300,
(+48) 91 823 94 04

Odwiedzający

Dzisiaj 27

Od 1.IX.2006 857554