Botanischer Garten Christiansberg 2018
Wojciech Hawryszuk 2018
Botanischer Garten Christiansberg 2018
Wojciech Hawryszuk 2018
Botanischer Garten Christiansberg 2018
Wojciech Hawryszuk 2018
Botanischer Garten Christiansberg 2018
Wojciech Hawryszuk 2018
Botanischer Garten Christiansberg 2018
Wojciech Hawryszuk 2018
Botanischer Garten Christiansberg 2018
Wojciech Hawryszuk 2018
* Bohaterowie naszych czasów * Czy tak naprawdę wyznajemy posiadamy różne wartości? * Sędziowie V RP * Cząsteczki, kwarki, kwanty, zlepki i molekuły * Unia specjalnej troski * Wichajstry, duperele i pizdryki * Ma rację pani Mazurek *  nikt nie będzie nam mówił, że białe jest białe, a czarne jest czarne * Gdzie było słowo; sztuczna (nowa) inteligencja * PR zgodny z prawem * Państwo specjalnej troski * Pan doktor daje zmianę * Uchwalona 3 maja 1791 *  kiełbasa to za mało czyli klient przestaje się uśmiechać * wreszcie w Polsce *  teraz ich wnuk i syn * Nagroda Andrzeja „Wuja” Potoka * Ren * Kompletowanie Mirona* Pikselowy dialog * 

 1 maja

Bohaterami naszych czasów są: Jadwiga Staniszkis, Roman Giertych, Paweł Śpiewak, Radosław Markowski, Leszek Balcerowicz, Ryszard Kalisz, Włodzimierz Cimoszewicz, pan Krasnodębski, Władysław Frasyniuk,  rzadziej – Marek Belka, Jerzy Hausner, Steinhoff, Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski, Kazimierz Kik, Janina Jankowska.  I tyle potrafię wymienić.  I jeszcze kilka osób. I to wszystko ? Nowoczesna wprowadziła kilkoro nowych ludzi jak choćby pani Mihowicz. Warto jednak zasugerować tym osobom żeby nie były takie  agitacyjne.

Brak ambicji, brak celów nie stworzy patriotyzmu, brak poczucia indywidualnej misji. Patriotyzm  (współczesny) nie może być zastąpiony przez patriotyzm historyczny. Czy tak naprawdę wyznajemy posiadamy różne wartości?

Czy porozumienie sędziów, zapewne ponad podziałami, nieśmiały bunt prokuratorów, czy to jest znak czasów, czy jest to akt założycielski V RP? Na jak długo starczy sił i przekonań sędziom i adwokatom.

Cząsteczki, kwarki, kwanty, zlepki i mole

Gugol > Pandzia dyplomacja > Starość to mądrość, umiejętność robienia dobrych ciast i empatia. > Dobra zmiana ponad prawem. >  Aresztowania w PISie od września [2016] > Ksawery – 6 kg; ale liczy się jednak – ilość. > "Dwa księżyce" w wykonaniu Marka Walczewskiego i Franciszka Pieczki > Kamerling > Marlin nie merlin > Iżi Mencel > Apatryda > Miedzianobrody w „Quo Vadis” - Podbipięta. > Kris Nidertal > Prince – praktycznie nie znałem jego piosenek. > Kuria przeprasza ale dlaczego do tego nabożeństwa doszło. > Ostrożnie sceptyczny. > Newport + > Złote medale olimpijskie wykonane są ze srebra > Własne chrześcijaństwo. > Rząd eksperymentalny > Beznadzieja, bezcelowość oporu. > Małgorzata Gersdorf. > Nie pozwala na prowadzenie narodowo-katolickiej ofensywy ideowo-politycznej. > Rozwichrzenia Pawła Kukiza > Morawiecki Listek figowy > Kadi > Rusztowanie warszawskie > Posłowie, którzy odeszli trochę odlatują. > Kapitan Magiera > Informacji o tunelu gdańskim nie było w TVP. > 

Czy jestem za ingerencją w nasze sprawy UE i KW – nie jestem. Jest wiele spraw większej wagi  jak choćby brunatne NRD czy skandal hamburski, meczetomania Francuzów, żeby poddawać te kraje specjalnym nadzorom. Jeżeli zaś Polska ma tak strategiczne znaczenie, że trzeba wysyłać komisje, to zaproście Jarosława Kaczyńskiego i z nim porozmawiajcie. I do tego jeszcze wesołe społeczeństwo niemieckie, które nie chce pomagać Polsce gdyby przyszło co do czego. To najlepiej dogadać się z Rosją i udostępnić im korytarz tak żeby przeszli bez problemowo do Berlina i Paryża. Zdaje się takiej turystyki jeszcze nie ćwiczono?

2 maja

Wichajstry, duperele i pizdryki 

Psalmy > bawełna merceryzowana > zasłona dymna rozrzedzonym dymem > morale środowiska [sędziowskiego] jest niskie > Szczecinianie dbali o Szczecin ale zupełnie nie rozumieli istoty tego miejsca, calaca; a weźmy choćby to że Szczecinianie, elity odwrócone były tyłem do Odry. > Założenie syntezy współczesnej szczecińskości > Oswojenie historii miasta – co to znaczy albo – po co? > Polityka nie powinna robić interesu na terroryzmie wewnętrznym. > Państwo specjalnej troski > Kamilka Czekaj, lat 10 > Skąd Korea Północna ma duży okręt podwodny? > Zniewoleni zasadami państwa demokratycznego > Zachód ma zegarki, a Wietnam ma czas. > Sprawa Thomasa Crowna > Trzeba ukrócić wypływ VAT-u > Musimy urwać na czerwony płaszcz > Czy rzeczywiście obudzono świadomość u robotników (w robotnikach . Może wystarczyło dowieźć więcej kiełbasy. >

3 maja

Ma rację pani Mazurek. Były wybory w 2915 – PIS wygrał. I gra dalej. Ale trzeba słuchać pani Mazurek ze zrozumieniem, bo pani Mazurek mówi wyraźnie: jeżeli chcecie wybrać i wygrać to idźcie do wyborów. Nie da się wygrać bez wyborów; teraz jest już za późno. Co można zrobić? Sięgnąć po nowych, może i młodych charyzmatycznych ludzi. Przed wyborami do Sejmu w 205 roku były różne koncepcje  - jak wygrać? Osłabić wolę przeciwników. Zmobilizować swoich. Jest i po trzecie – trzeba się rozliczyć. Podsumować i do białej kości ocenić. Czy możliwy jest alians propolski a nie anty? Pani Mazurek mówi całym swoim mówieniem, że wystarczy gryźć. Jak proroczo brzmią słowa Jarosława Kaczyńskiego, że „nikt nie będzie nam mówił, że białe jest białe, a czarne jest czarne”. To nie była pomyłka oratora, to była prawda. Trzeba słuchać również ze zrozumieniem.

Sztuczna inteligencja jest sztuczna, bo wynika z tresury, jako zapożyczona od ludzi, nie jest naturalna dla maszyn. Tresura uzupełniana bywa elementami pozaracjonalnymi. Tresura jest uzupełniania oszustwem, perestigititatorstwem. W tej wielkiej skrzyni siedzi mały, bardzo zdolny szachista. Warto się spytać, gdzie było to słowo, gdzie się znajdowało, jak brzmiało, jak zostało przetłumaczone na ludzki język to słowo które było początkiem. Kiedy powstanie, (może już powstało) pierwsze maszynowe słowo, powstanie nowa (a nie sztuczna) inteligencja. Czym było słowo-początek i co oznaczało? Ciekawe, czy komputer zaprogramowany na granie w szachy t.j. Czy program wyszuka innych program do gry w szachy zapisany w innym języku?

Co wynika z tego, że gazety, szerzej – media uprawiają PR zgodnie z prawem? Taka jest rola mediów, że czasem publikują materiały nierzetelne; nierzetelne z rożnych powodów, a to działanie takie jest celowe, a to niecelowe wynikające z głupoty wszystkich po kolei, a to przypadkowe czy też humorowe. Media mogą tak postępować (lekarz nie może, policjant nie może, prawnik może, nauczyciel też może, kierowca nie może) bo są stróżą interesu społecznego. Ale co to za stróża, która okrada dobro stróżowane?

Państwo specjalnej troski; pojawiło się takie określenie po wizytach zatroskanych komisji.  Czy jest już jakiś ciąg pedagogiczny, który wesprze upośledzone dziecko? 

Kontakt

Wojciech Hawryszuk


tel.(+48) 501 693 300,
(+48) 91 823 94 04

Odwiedzający

Dzisiaj 7

Od 1.IX.2006 850746