Krogulec, którego uratowała Ewa; foto Ewa
Krogulec, którego uratowała Ewa; foto Ewa
Krogulec, którego uratowała Ewa; foto Ewa
Krogulec, którego uratowała Ewa; foto Ewa
Krogulec, którego uratowała Ewa; foto Ewa
Krogulec, którego uratowała Ewa; foto Ewa
Krogulec, którego uratowała Ewa; foto Ewa

Myśli przyłapane - cytaty, komentarze, zapiski...

Właścicielka świnki wietnamskiej - Zabierzemy ją do domu, dzieci się ucieszą.
Dr Emily - Psy też.
Serial dokumentalny "Niezwykly dr Pol"

* Rekwizyty polskie * Niewiele * Pan Kazimierz i pani Basia * Dziewczyny * Requiem pour les freres tsiganes * Kurstwo pazurze * Bańka * Hercules Poirot (David Suchet) * Chmiel na rogach jelenich * Lewandowski * Kot odwrócony ogonem * Grecka droga Polaków * Wiosna * Walka bez rund i dzwonków * 

23 lutego
Czy internet zmienił cywilizację; czytaj: czy zmienił naszą mentalność? Czy nam w czymkolwiek pomógł w sposób znaczący?
Pytanie pomocnicze brzmi: co się zmieniło w naszym życiu od czasu opracowania i "zorganizowania" internetu? Drugie, również pomocnicze per analogiam: co się zmieniło w związku z powszechną umiejętnością czytania i pisania? Niewiele. Poziom wiedzy z pewnością się nie podniósł mimo powszechnego dostępu do wiedzy.
Pan Kazimierz i pani Basia, współpracownicy gen. Januszewskiego, dyr. gabinetu Wojciecha Jaruzelskiego. Aktualni współpracownicy Jarosława Kaczyńskiego. O co tu chodzi?
Dziewczyny zrywamy pajęczyny.
Srebrna a wyborcy. Nie ma znaczenia całe to zamieszanie ze Srebrną, czyli uwłaszczanie się na majątku państwowym tak jak w Chinach - wszystko w dyspozycji partii, nawet własność prywatna. W każdej chwili możesz to stracić. I w każdej odzyskać. Ale "centrala" jest tylko jedna. Budowana jest arystokracja partyjna, a elity są zasilane finansowo przez przedsięwzięcia gospodarcze takie jak Srebrna.
Wyroki w polskich sądach; wieloletni mobbing sąsiedzki matki i dwóch synów wobec sąsiadki - po jednym roku w zawieszeniu; i to połączone z czynną napaścią. Udokumentowane na nagraniach. Zagrożony 8 latami więzienia wyrok na właścicielu amstafa, który to pies pogryzł jego córkę.
Katastrofa bliskowschodnia premiera Morawieckiego
"Requiem pour les freres tsiganes", Django Reinhardt. Film. Kolejna sprawa o której nic nie wiedziałem. Benedictine Monks of the Abbey of St. Maurice & St. Maur, Clevaux - Lacrimosa Song Bande originale du film Django.
Prokuratura stoi na straży jednego człowieka.
Dlaczego ludzie nie lubią Schetyny. Bo wygląda jak oni, i ludziom się wydaje, że oni też by tak mogli jak Schetyna skoro wyglądają tak samo. A nie mogą, bo nie fizys pana Grzegorza decyduje o jego talentach politycznych.
Reklama. Czekoladki przeprosinowe, zamiast miękkich kapci dla uczestników domówki.
Hercules Poirot (David Suchet) Przegląd architektury, mody, zdobnictwa malarstwa, liternictwa lat 30-tych.
Każdą roślinę można sprowadzić do rozmiarów karykaturalnych. Bonsai.
Co mieli zrobić mniej zdolni niż Stanisław Lem w PRL?
Kurstwo pazurze.

26 lutego
Rekwizyty polskie i bohaterowie
Są jak sennik; śnią się po nocach.
Dwa nagie miecze, świński łeb, dwie wieże, 

Bańka do odciągania mleka, lalina. To sprytne urządzenie. Oddzielała śmietanę od mleka. Miała okienko kontrolne i kurek do spuszczania tego mleka . W moim mieście Ostrowi Mazowieckiej, które powinno się nazywać Ostrzew, bo od tego urządzenia krzesanego z sosenek i świerczków pochodzi jego - miasta - herb. I nazwa.
Otóż w moim mieście był mistrz blacharstwa pan Ziemak, który takie wynalazki produkował; z ocynkowanej blachy. Wnętrze zakładu - przy głównej ulicy Świerczewskiego teraz Armii Krajowej - wyglądało jak zaplecze sali tortur. Tyle tam było różnego rodzali przeciągarek, zawijarek, cęgów, kolb lutowniczych, szpilarków, nożyc i gilotyn. Tam powstawały bańki do odciągania mleka. Chude zostawało w domu, do celów codziennych, a śmietana, to co "poszło do góry" zbierana była na masło lub też sprzedawane jako śmietana bo to jest przecież śmietana. Pan Ziemak sprzedawał te bańki na targach w poniedziałek i czwartek.

Prowokacja europejska czyli polski rząd do Brukseli. Kto kogo sprowokował? Po co do europarlamentu kandyduje delegacja rządowa PIS? Czy w ten sposób
Jarosław Kaczyński sprowokował Koalicjantów żeby odkryli karty? A co było wcześniej, listy PIS czy Deklaracja Premierów i Ministrów wszystkich opcji? Oczywiście deklaracja Premierów. I dlatego niżej jak premierą Szydło Jarosław Kaczyński zagrać nie mógł. A jeżeli nawet JK był pierwszy, to dobrze, że
żywinę kijaszkiem zmacał. I popędził leniwą. 

Ślina w  kącikach ust
Chmiel na rogach jelenich
Niewiele się raczej zmieni
Jak tu żyć z tą śliną?

Lewandowski. Bayern zachowuje się jak profan, jak prymitywny automobilista, któremu wszystko jedno czy do silnika leje naftę, benzynę, czy spirytus. Albo olej po frytkach. taki ktoś dziwi się, że silnik się zaciera, szybko zużywa. Inni napastnicy, klasycznym przykładem jest wielka koronka w piłce ręcznej lub podanie na
koło, muszą mieć i mają tworzoną przestrzeń. Strefa obrony musi być rozerwana, trzeba w tym miejscu oszukać przeciwnika. Siła i technika to za mało. Jestem kibicem pana Roberta Lewandowskiego i denerwują mnie głupie uwagi komentatorów, którzy nie widzą głupich zagrań Hummelsa czy lansiarstwo boiskowe Kimicha. Może to nie jest najważniejszy sezon Lewandowskiego ale wystarczy przypomnieć sobie okoliczności, w których padały bramki i sprawa będzie jasna. Bayern leje do silnika olej po frytkach i się dziwi, że nie chce zapalić. Można się rzeczywiście pochlastać czytając dziennikarzy TVN24, którzy zdają się cieszyć razem z Bayernem, że Borussia się potknęła. I to jest najważniejsze: Borussia się potknęła. A polityka kadrowa Bayernu to pies? Skąpią, skąpią aż spadną na piąte miejsce, i nikt nie zechce do nich przyjść z obawy, że go zniszczą jak wielu zniszczyli.

27 lutego

Archeologia przydrożna
Wąż opatrznosciowy
Andrzej Duda zaprzysiężył.
Tęczowa koalicja
Kosa i kapelusik soltysa Kierdziołka
Z emejlowej skrzyni
Do likwidacji pomnika Dzierżyńskiego na placu Bankowym w Warszawie przyjechał dźwig "WARYŃSKI"
Walka bez rund i dzwonków. Z filmu
Polak dostanie 500 ale nie dostanie się do lekarza specjalisty. Do głowy mu nie przyjdzie, że może na to wydać choćby 100 złotych
Grecka droga Polaków
Część obietnic PIS - Piątka PIS - jest wzięta z programów opozycji. Na co nas naprawdę stać?
Bieda edukacyjna
Lotniska, drony, samochody, lukstorpedy.
Wspólna lista Koalicji do Senatu, do Sejmu oddzielnie.
Kakofonia i dychotomia.
Budżet niespodzianka; ukryte pieniądze; nieoczekiwany podarunek prezesa.
Gdzie kot odwrócony ogonem ma mordę zdradziecką.
Czy Kazimierz Marcinkiewicz to wzmocni czy osłabi listy Koalicji?
To co się działo w Gdańsku i to co się działo w Rzymie to dwie różne galaktyki.
Do 2001 roku nie było w Kościele przepisów co należy robić w przypadku pedofilii. A Dekalog nie
obowiązuje? A prawo naturalne czyli boskie?
Ja bym poprosił żeby pan jednak nie słuchał premiera...
Czy ścigać się z tymi obietnicami PIS? Wiosna wyszła z projektami ponad miarę. Tylko oni mogą się ścigać
z PISem.
Nie ma mowy o nauczycielach, służbie zdrowia, nowych technologiach, ochronie środowiska, Za rok się
zobaczy.
Trapez czyli palot

Kontakt


tel.(+48) 501 693 300,
(+48) 91 823 94 04

Odwiedzający

Dzisiaj 13

Od 1.IX.2006 865183