Myśli przyłapane - cytaty, komentarze, zapiski...

* Uczciwość wybierana * Niewolnicy składkowi * Kawiarnia Turlińskiego z pokoikiem „Paon” * Jadwiga * Zgińcie me pieśni wstańcie czyny moje * To bardzo proste * Robert dogonił * 500+ zamiast Caracali *

19 marca

Zmianie władzy towarzyszy niezmienne przekonanie, że jest zauważalnie uczciwsza od poprzedniczki. Teza, że na emerytów muszą pracować następne pokolenia, jest niezwykle prymitywna. Jak to mówi Sergiusz Prokurat, państwa wciąż dążą do hodowania tych "niewolników" ZUS. Mentalnie jesteśmy wciąż w feudalizmie, gdzie liczyła się liczba żołnierzy, z których korzystano podczas podbojów. To mentalność rodem z kołchozów i PGR-ów, w których liczył się areał (niezależnie od nakładów na nawożenie) a nie wydajność. Przeznaczmy więcej na kształcenie, na 50000+ na podejmując wysiłek samodzielnego startu na rynku. Po co "produkować" rodziny skladające kolejne wnioski o 500+? Jeżeli za dwa - trzy lat liczba rodzin ubiegających się o 500+ spadnie i będzie to proces stały, to zwracam honor. Lepsze to niż letnia woda w kranie. Dając 500 + ryzykujemy bezpieczeństwo państwa.

Skoczkowie dają trochę pociechy.

Może Robert dogoni kolegę z Borussi?

26 marca

Skoczkowie rzeczywiście, męska sprawa. Czekam na mecz z Czarnogórą.

Tydzień temu otrzymałem od Jerzego Zyma jego bibliotekę. Oraz zbiór kaset magnetofonowych, na których zapisana jest historia (niezakończona) audycji „Jestem alkoholikiem” (radio AS, Radio PLUS). Przejrzałem pierwsze pudło. Z każdej książki na pamiątkę tych zbiorów Jerzego postaram się wybrać jeden cytat.

31 marca

Ciekawe dlaczego JK nie zaproponował doradztwa pani Staniszkis lub jakiegoś stanowiska. Popierała JK i PIS przez kilka ładnych lat. Kiedy uchodziło to za aberrację i co i rusz dokonywała egzegezy słów i czynów. 1 kwietnia Literatura porozbiorowa przez 100 lat pełniła rolę instytucji państwowej. W najlepszych szkołach angielskich uczy się literatury i matematyki.

1 kwietnia

Robert dogonił Gabończyka.

To proste, Antoni Macierewicz zrezygnował ze swoich pieniędzy na rzecz 500+. W przyszłym roku się upomni.