Krogulec, którego uratowała Ewa; foto Ewa
Krogulec, którego uratowała Ewa; foto Ewa
Krogulec, którego uratowała Ewa; foto Ewa
Krogulec, którego uratowała Ewa; foto Ewa
Krogulec, którego uratowała Ewa; foto Ewa
Krogulec, którego uratowała Ewa; foto Ewa
Krogulec, którego uratowała Ewa; foto Ewa

Myśli przyłapane - cytaty, komentarze, zapiski...

Wszystkim nam Europejczykom przyszło żyć w erze niepohamowanej diasporyzacji. W obliczu perspektywy przeobrażenia wszystkich terenów Europy, a nie tylko tych na wschód czy południe od Łaby, w pasma ludności mieszanej. Nie jesteśmy do tego przygotowani. Czas najwyższy by się zastanowić czy przeszłość geograficzna Centralnej Europy nie jest przyszłością europejskiej polityki i kultury?
Wykład profesora Zygmunta Baumana Europejski Kongres Kultury, Wrocław 8 września 2011 r.

Najtwardsi przeciwnicy będą nadal z nim walczyć, bez względu na to, co zrobi, aby złagodzić krytykę, podczas gdy jego najbardziej zaangażowani zwolennicy będą nadal go bronić, pomimo szkód wyrządzonych przez skorumpowaną mniejszość. To przynajmniej nic nowego.

Po przeżyciu inwazji nazistowskich i sowieckich w 1939 roku oraz ośmiu kolejnych dekad wojny, represji komunistycznych i burzliwej demokracji, wygląda, że polski Kościół jest gotowy do wydobycia się z ostatniej fali niekorzystnego rozgłosu" "Catholic Herald" o kryzysie w polskim Kościele: Przetrwa obecne problemy.
22 września 2019
Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/raporty/raport-pedofilia-w-kosciele/aktualnosci/news-catholic-herald-o-kryzysie-w-polskim-kosciele-przetrwa-obecn,nId,3217151#utm_source=paste&utm_medium =paste&utm_campaign=chrome
~Spytko z M.- 1 min temu
Analfabeta biblijny algebraiczny znów sili się na kaznodzieję rzym-katu.Nie ośmieszaj się nieuku - pozorancie poznania bo jesteś zaprogramowany sfałszowanym bałwochwalczym papizmem.
~mimi- 2 min temu
Kościół w Polsce nie byłby atakowany, gdyby nie był utożsamiany z konkretną, zawziętą, narodową partią polityczną. PiS mocno opiera się na autorytecie kościoła, a kościół (w znaczeniu episkopat) nie dystansuje się od tych utożsamień.
~Tak to jest- 15 min temu
Z Kościołem walczyło Imperium Rzymskie, już dawno go nie ma, Imperium Osmańskie, też go nie ma, Wielka Orda, też jej nie ma, rewolucja francuska nie długo przetrwała, Trzecia Rzesza pomimo wymordowania 1/3 księży też nie przetrwała, olbrzymi Związek Radziecki przegrał z maleńkim Watykanem. Czego więc Kościół ma się bać? LGBT-owców na wysokich obcasikach z różowiutkimi torebeczkami?

Kontakt


tel.(+48) 501 693 300,
(+48) 91 823 94 04

Odwiedzający

Dzisiaj 1

Od 1.IX.2006 864140