Notatka znaleziona na pulpicie.

Czasem wpakuje się w sprzeczkę na FB, ale raczej unikam, bywam z rzadka. Oczywiście pilnuję swoich profili (profilów) głównie Huty, PKR-u, Yannicka, Kultury studenckiej. Zapraszam. Zaprezentuję w "panoramach" poszczególne profile. Znalazłem standardową wypowiedź sieciową, a może nawet ponadstandardową.

Barbara Białecka FB "Polska była jedynym krajem w Europie , gdzie nie nastąpiła dekomunizacja. Komuniści stali się postkomuną i grabili naród Polski przez 27 lat .Należy pamiętać do PZPR w PRL wcielono 3 miliony Polaków , dziś tylko 14 tys, potomków ubeków, esbeków ormowców, kolaborantów, donosicieli,zaprzańców wierzga przed Sejmem."

Lubię to!Zobacz więcej reakcji · Odpowiedz · 3 · 21 lipca o 09:26

Nikt jak pamiętam nikogo do partii nie wcielał. I do ORMO też. Potomków ubeków, esbeków ormowców, kolaborantów, donosicieli,zaprzańców jest zdecydowanie więcej niż 14 tysięcy i oni akurt wierzgać przed Sejmem nie potrzebują.

Oni wiedzą czego można spodziawać w nagrodę za posłuszeństwo i jak służyć.

Trudno zrozumieć BB kiedy wskazuje na postkomunistów jak tych co nas wydoili przez te kilkadziesiąt ostatnich lat. Do cyców skutecznie rzucili się siostry i bracia z Solidarności, po to m.in. żeby zapewnić dostatek potomstwu. Polska, o którą walczyli zeszła na plan dalszy. Nie zrobili nic, zajęci sobą, żeby tę Polskę zmienić, słowom przywrócić znaczenie, a pracy szacunek.

Władza nie wychowa, elit nie ma. Jeszcze się nie wychowały. Ostatni bastion - tak mogło sie wydawać - prawnicy, szczególnie sędziowie nie mówiąc o komornikach, zawiedli jako ostatnia deska przyzwoitości. Łagodna perswazja PIS (czyści nie przerywając snu) przynosi efekty. Przykłady nieuczciwych, kuriozalnych wyroków w sprawach uwłaszczeniowych robią swoje.  

Potomkowie ubeków, esbeków ormowców, kolaborantów, donosicieli, zaprzańców wierzgają poza przed Sejmem, zwłaszcza na tych co chcą prawdziwych sądów, a nie jednego szeryfa. Historia zna taki przypadek i zapewne ZZ też; nie wykluczone że marzy się panu Zbyszkowi kariera Edgara Hoovera, który jak mało kto wpłynął na historię USA.

Skoro tak, to pozostaje wiara w jednostkę. W osobę. W siebie. We własną odpowiedzialność.Bo nie ma innego wyjścia. Potrzeba trochę czasu.

dokończenie: 7 października 2017