Myśli przyłapane - cytaty, komentarze, zapiski...

* Wzbudzić w grzesznikach * Wysokie C - Elisabeth Vigee le Brun * Pan Błaszczak * Pan Rosati * Zabić wszystkich * Śpieszcie się * Rządowe pożywienie * Listy winowajców * rakiem, wycofanie do tyłu * Nudna opozycja i opozycyjność. *

 

17 lipca

Smoleńsk jest niezbędny do rządzenia. Dlaczego ludzie tak myślą? Dlaczego tak łatwo to narzucić? To pokuta za grzechy z czasu PRL-u. Starzy pokutują z grzechy swoje, a młodzi za grzechy dziadków i ojców. Wzbudzić w grzesznikach poczucie winy jest ważniejsze od rachunku sumienia. I dlatego najgorsi są ci co niedużo grzeszyli. Mamy uwierzyć w to, że to my wszyscy wbijaliśmy smoleńskie gwoździe. Czy nasza ekspiacja ma stanowić o naszej dumie narodowej? Ćwierćinteligenci – z obu stron - czujący misję, obowiązek misji, karmią nas swoimi złośliwością

ami dyżurnymi. W dysputach – choć to za dużo powiedziane – musi być gej, mason i podogonie. Nie można o Żydach to sięga się po masonów.

Pani prowadząca program Wysokie C, temat malarstwo Elisabeth Vigee le Brun występuje w przybrudzonych tenisówkach i dżinsach. Mówią o rzeczach ciekawych, ale za dużo w tym egzaltacji. Szczególnie dziennikarki. Dziwacznym sposobem na pokazanie „profesjonalizmu” i”znajomości rzeczy” jest dopowiadanie, uzupełnianie informacji fachowców. Przecież wiadomo, że te informacje pochodzą z rozmów wcześniejszych, z reserchingu, a nie z studiów, wiedzy ogólnej, oczytania. Powierzchowność wiedzy przekuwana w fachowość na oczach widzów. Czemu to służy? Poprawia samopoczucie prowadzących, nic innego. Po co? Ale Elisabeth Vigee le Brun – nazwisko warto wpisać do wyszukiwarki.

Pan Błaszczak wręcz powinien tak właśnie myśleć o europejskich działaniach i praktykach, ale zdecydowanie nie powinien tego mówić. Co go do tego popchnęło – podpowiedź, sam z siebie już umie, konieczność polityczna iżby dowalić rozlazłej Europie. Nikt w rozlazłej Europie nie będzie go słuchał. Pan Błaszczak rozłożył ogon przed własną publicznością. Inna na tę salę nie przyszła.

Jeżeli Pan Rosati nie widzi związku terroryzmu z poprawnością polityczną, o czym mówił pan Błaszczak, to już jest źle z nim. Tylko i wyłącznie poprawność polityczna doprowadziła PO nad brzeg przepaści politycznej. Poprawność polityczna to brak społecznej dyscypliny.

20 lipca

Dlaczego wszyscy terroryści zostali zastrzeleni? Czy to są pośpiesznie wykonane wyroki? W myśl zasady mamy już z głowy tych gości, nie interesuje nas to co myśleli. Przy takiej technice wojskowej można gościa zneutralizować. Decyzje o tym, żeby zabijać terrorystów, nie spowodują zmniejszenia zagrożenia terrorystycznego. Terrorysta w więzieniu to zbędny kłopot.

Śpieszcie się z podwyżkami, bo kadencje szybko odchodzą.

Ile czasu można się żywić starym rządem?

Listy winowajców [podczas zamachów w Turcji] zostały przygotowane wcześniej, na długo przed zamachem.

23 lipca

Tak na niby to pan Kaczyński się bardzo pogniewał o te propozycje podwyżek. Bardzo był oburzony skalą problemu jaki stworzyć mogła partia budżetowi. I dlatego niby-oburzenie nie jest specjalne wiarygodne. Pan Jarosław nie prowadzi polityki z ołówkiem w ręku, więc dlaczego w tym przypadku miałby się oburzać. Durna opozycja nie powinna się słowem odezwać przed zakończeniem głosowania. I zacząć jazdę po podpisaniu ustawy przez prezydenta. Chociaż to kolejna porażka poprawności politycznej, to hipokryzja powinna być ukarana. Ambicje zostały powściągnięte, ale powrócą. Jeżeli nie w ustawach, to poza nimi. To wycofanie się z podwyżek – to sukces czy porażka?

Nudna opozycja i opozycyjność.